Tynki gliniane Nowy Sącz

tynki gliniane nowy sącz

Tynki gliniane Nowy Sącz – Nowoczesne budownictwo

Nowoczesne tynki, oparte o materiał gliniany stosuje się coraz powszechniej nie tylko w budownictwie ekologicznym, ale także w klasycznym budownictwie mieszkalnym. Naturalne budownictwo wymaga zastosowania odmiennych technik i materiałów, niż te używane standardowo do tej pory, ale jednocześnie budynki tradycyjne mogą bardzo dobrze współpracować z tynkami glinianymi.

Warto zwrócić uwagę także na niewielkie koszty samej inwestycji. Tynki gliniane są stosunkowo tanie. Glina jest niezbyt drogim materiałem, powszechnie dostępnym w okolicach Nowego Sącza.

Tynkowanie gliną może być przeprowadzane na każdej możliwej powierzchni. Dobrze nałożone warstwy tynku glinianego będą współpracować zarówno ze ścianami z pustaków, drewna, cegły, karton-gipsów czy nawet z tynkami cementowo-wapiennymi. Nakładanie tynków glinianych jest możliwe także podczas remontu już istniejących ścian, warunkiem jest jedynie uzyskanie suchej i równej powierzchni, na którą będzie nakładany tynk.

Naturalne wykończenia wnętrz

tynki gliniane nowy sączNaturalne tynki gliniane charakteryzują się wieloma zaletami, dającymi wszechstronne korzyści. Przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, gdyż w wysokim stopniu akumulują ciepło oddając je powrotem do pomieszczeń. Ponadto glina jest materiałem pochłaniającym wilgoć, redukującym powstawanie pleśni i grzybów oraz wychwytującym brzydkie zapachy. Kilkuwarstwowy tynk gliniany świetnie izoluje dźwięki, działając niczym bariera dźwiękowa.

Tynki gliniane, jako przyjazny środowisku oraz tani materiał budowlany stają się coraz częściej wykorzystywanym sposobem na wykończenie budynków mieszkalnych, a Nowy Sącz zdobywa pozycję jednego z ważniejszych ośrodków budownictwa naturalnego.

Chcesz skorzystać z naszej oferty?
Interesują cię tynki gliniane Nowy Sącz? Skontaktuj się z nami!

Tynki gliniane Tarnów
Tynki gliniane Lublin
Tynki gliniane Gniezno