Tynki gliniane Tarnów

tynki gliniane tarnów

Tynki gliniane Tarnów – Producent naturalnych tynków

Tynki gliniane to nieodzowny element naturalnego budownictwa, tworzonego w zgodzie z naturalnym środowiskiem i tradycjami. Tynki gliniane coraz częściej coraz chętniej są wykorzystywane w budownictwie mieszkaniowym, a nasz kraje staje się jednym z ważniejszych ośrodków na mapie ekologicznych technologii.

Firma Santerra Naturals Builders od kilku lat specjalizuje się w tworzeniu obiektów mieszkalnych, w których wykorzystywane są naturalne technologie, m.in. właśnie tynki gliniane.

Naturalne budownictwo pozwala na osiągnięcie wszechstronnych korzyści, zarówno ekonomicznych, jak i ekologicznych. Przyjazne środowisku technologie pozwalają na egzystencję nie ingerującą w ekosystem i nie zaburzającą równowagi. Tynki gliniane, jako w pełni biodegradowalne pozwalają na uniknięcie szkodliwych odpadów i produktów ubocznych. Jednocześnie gospodarstwo domowe korzystające z tych technologii może zdecydowanie polepszyć wydajność systemu ogrzewania. Ściany z tynkami glinianymi akumulują energię cieplną i stopniowo oddają ja do powietrza, jednocześnie utrzymują także pewien stopień wilgoci, bez rozwoju pleśni czy grzybów.

Glina jako składnik materiałów budowlanych

tynki gliniane tarnówPłyty gliniane wykorzystywane przy budowie i tynkowaniu ścian wewnętrznych mają także właściwości wyciszające. Bez problemu, przy wykorzystaniu tynków glinianych można stworzyć dwa oddzielne mieszkania w jednym budynku, w pełni odizolowane i zabezpieczone akustycznie.

Właściwości cieplne oferowane przez glinę można skutecznie i efektywnie łączyć z nowoczesnymi formami grzewczymi. Ogrzewanie ścienne czy sufitowe, można bez problemów połączyć z tynkami bądź płytami glinianymi. Będą one spełniały podobną rolę jak posadzki kamienne lub ceramiczne w ogrzewaniu podłogowym. Akumulacja ciepła jest bowiem najważniejszym zjawiskiem przy ogrzewaniach typu akumulacyjnego. Właściwości płyt i tynków glinianych mogą być uzupełnione i wzmocnione przez odpowiednio dobrane farby gliniane. Najistotniejszy w całym procesie korzystania z technologii tynków glinianych jest odpowiedni dobór materiałów oraz ekipy wykonawczej.

Chcesz skorzystać z naszej oferty?
Interesują cię tynki gliniane Tarnów? Skontaktuj się z nami!

Tynki gliniane Lublin
Tynki gliniane Gniezno
Tynki gliniane Konin