płyta-gliniana-16mm

PŁYTY GLINIANE 1000X625X16MM

Skład:

● kruszywo o uziarnieniu do 5 mm,

● glina lessowa

● sieczka słomiana

● siatka jutowa/z włókna szklanego

2.1.01 – Płyta gliniana NATURAL

Cena: 48,51 zł netto -59,66 zł brutto

płyta-gliniana-16mm-standard

1.1.02 – Płyta gliniana STANDARD

Cena: 44,10 zł zł netto –  54,24 zł brutto

Szczegóły produktu

PREFABRYKOWANE PŁYTY GLINIANE marki SANTERRA to naturalna alternatywa dla powszechnie stosowanych systemów suchej zabudowy. To gama produktów otwierających nowe możliwości w zastosowaniu naturalnych materiałów w budownictwie. Proces prefabrykacji elementów umożliwia architektom, projektantom i wykonawcom wykorzystanie gliny tam, gdzie wcześniej nie było to możliwe. Dzięki temu we wszystkich budynkach drewnianych szkieletowych, z bali, w technologii Steico możemy cieszyć się zdrowym, przyjaznym dla człowieka wnętrzem. Płyty gliniane produkowane są z mieszanki gliny, piasku i sieczki słomianej, stabilizowane są przez dwie siatki z włókna szklanego Płyta gliniana STANDARD lub siatki jutowej Płyta gliniana NATURAL.

Właściwości płyt glinianych

Płyty gliniane są w stu procentach naturalne, zostały wyprodukowane z gliny. Nie mają żadnych chemicznych dodatków. Stanowią doskonały zamiennik płyt OSB i płyt kartonowo-gipsowych. Mają nad nimi przewagę, gdyż doskonale regulują wilgotność, która utrzymuje się na poziomie 45-55%. Jest to wartość optymalna, pozwala stworzyć w pomieszczeniu znakomity, przede wszystkim zdrowy mikroklimat. Poza tym do wytworzenia płyt glinianych nie potrzeba ogromnych nakładów energii, tak jak ma to miejsce w przypadku produktów na bazie cementu czy gipsu. Dodatkowo można je zastosować w miejscach, gdzie nie może być zastosowany jako warstwa spodnia. Ma to związek z dużą ilością wilgoci wydzielaną podczas schnięcia tynku. Są takie budynki, których konstrukcja by na to nie pozwalała, dlatego świetnie sprawdzi się w takim przypadku zabudowa z płyt glinianych. Płyty gliniane są bezkonkurencyjne zarówno w swej prostocie, jak i korzyściach jakie niesie ze sobą ich wykorzystanie.

Montaż płyt glinianych

Montaż płyt glinianych nie wymaga wykwalifikowanej ekipy i specjalistycznego sprzętu. Płyty gliniane montuje się za pomocą łączników mechanicznych bezpośrednio do ścian. W razie potrzeby płytę glinianą możemy przyciąć do pożądanego rozmiaru za pomocą piły tarczowej. Aby zapobiegać pęknięciom, które mogłyby powstać na miejscu styku płyt, nakłada się tynk gliniany drobnoziarnisty wraz z siatką podtynkową na całej powierzchni ściany.

Wykończenie powierzchni płyt glinianych

Glina jest materiałem bardzo plastycznym, łatwo formowalnym, który daje nam nieograniczone możliwości twórcze. Wystarczy odrobina kreatywności i nasz dom dzięki różnorodności materiałów i kolorów może zyskać niepowtarzalny charakter. Tynk gliniany umieszczony na warstwie płyt glinianych pozwala na ręczne stworzenie zróżnicowanych struktur. Nasza powierzchnia może być gładka, chropowata, może przybierać wielorakie kształty. Tutaj ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Warstwę tynku możemy pomalować farbami glinianymi, które również możemy mieszać ze sobą tworząc unikatowe wnętrza.

Jak kupić ?

Mailowo lub telefonicznie

Jeśli przed dokonaniem zakupu potrzebujesz doradztwa w zakresie doboru odpowiedniego materiału lub technologii wykonania skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

Nasz specjalista odpowie na wszystkie pytania:

biuro@santerra.pl
+48 731 104 103

Sklep Online

Cennik

Zobacz pełny cennik produktów Santerra klikając w poniższy przycisk.