Podłogi i bruk dębowy

PODŁOGI STARODAWNE ANTIQUE OAK

Powstają w rodzinnej manufakturze. To tu surowa deska nabiera oryginalnego, antycznego ducha. Wszystkie etapy produkcji, od stylizacji desek po ich barwienie i olejowoskowanie, wykonywane są przez nas ręcznie, za pomocą klasycznych narzędzi stolarskich. Powierzchnia podłóg Antique Oak jest strugana, dłutowana, rzeźbiona i patynowana. Imitacje śladów po kornikach, zarysowania, ślady po gwoździach oraz naturalne pęknięcia, przerosty i ręcznie podrzeźbiane, otwarte sęki, tworzą spójną całość. Dzięki temu, podłoga Antique Oak do złudzenia przypomina prawdziwą, starą podłogę, posiadając jednocześnie zalety nowoczesnej.

Droga od pomysłu do końcowego efektu jakim jest kolejny unikalny wzór, prowadzi przez szereg prób aż do osiągnięcia takiego efektu, który w stu procentach zadowala, tak pod względem estetyki i perfekcji wykonania jak i charakteru podłogi. Pracownia pozostaje wierna klasycznemu wzornictwu i rzemieślniczym metodom za którymi stoi staranne wykonanie. Podłogi Starodawne to uczta dla oczu . Miłośnicy natury na pewno będą mogli poczuć jej moc – ciepła, niebanalna, przyjemna w dotyku. Pasuje do każdego rodzaju wnętrza – harmonizuje z rustykalnym, kontrastuje z nowoczesnym.

Wyeksponowane naturalne pęknięcia, otwarte sęki idealnie współgrają ze sztucznie wykonanymi uszkodzeniami a powstałe w trakcie użytkowania nowe rysy i zadrapania dodają podłogom jeszcze większego uroku, a przede wszystkim nie są kłopotem dla właściciela. Efektem pracy i jednocześnie znakiem rozpoznawczym pracowni są unikalne podłogi inspirowane pasją ich twórców i wyróżniające się wyrafinowaną elegancją.

Opisy kolekcji:
CABANA – mocno uwydatniona struktura deski, daje wrażenie mocno zużytej, wystawionej na długotrwałe działanie czynników atmosferycznych, podłoga stylizowana jest na deski ze starej stodoły. Krawędzie desek są zaokrąglone lub wyszarpane, a naturalne sęki otwarte i pęknięcia ręcznie rzeźbione.
INDIO – powierzchnia podłogi jest dłutowana, posiada nieregularnie pofalowaną fakturę, widoczne ślady po zatrzymaniu struga oraz zadrapania Krawędzie desek są zaokrąglone lub wyszarpane, a naturalne sęki otwarte i pęknięcia ręcznie rzeźbione.
MANOR – powierzchnia podłogi jest strugana w różnych kierunkach, posiada menisk wypukły, jest stylizowana na stare,”schodzone” deski. Krawędzie desek są zaokrąglone lub wyszarpane, a naturalne sęki otwarte i pęknięcia ręcznie rzeźbione.
ESTILO – powierzchnia podłogi jest szczotkowana, wszystkie krawędzie desek są ręcznie strugane pod kątem, a sęki i naturalne pęknięcia wyłagodzone.
VIEJO – powierzchnia szczotkowana, wszystkie krawędzie posiadają V-fazę mechaniczną. Sęki i naturalne pęknięcia są wyłagodzone.
LISTO – jest to jodełka francuska lub klasyczna, powierzchnia desek występuje we wzorach Cabana, Manor lub Estilo.

KOLEKCJE PODŁÓG