Tynki gliniane Lublin

tynki gliniane lublin

Tynki gliniane Lublin – Naturalne materiały budowlane

Ekologia i ochrona środowiska to dwa główne elementy współczesnego rozwoju świadomego budownictwa, szczególnie mieszkalnego. Dużo firm, ale i indywidualnych inwestorów poszukuje coraz to nowych technologii pozwalających im na prowadzenie inwestycji w zgodzie z ochroną środowiska. Czasem jednak warto jest sięgnąć do tradycji i rozwiązań, które już kiedyś funkcjonowały, a do tego bardzo dobrze się sprawdzały. Tynki gliniane stanowią jedno z takich rozwiązań, a Polska staje się dzięki temu nieformalną stolicą technologii biorących pod uwagę ochronę środowiska naturalnego. Tynki gliniane wraz z naturalnymi materiałami izolacyjnymi pozwalają na budowę obiektów mieszkalnych w pełni funkcjonalnych, posiadających zalety niedostępne dla budynków murowanych, a jednocześnie w pełni dostraja się do środowiska naturalnego.

Izolacja wełną drzewną

tynki gliniane lublinNaturalne izolacyjne właściwości tynku glinianego, pozwalające na akumulację ciepła, zostają wsparte przez materiały izolacyjne z wełny drzewnej. Połączenie oby tych naturalnych technik i materiałów pozwala na wykorzystywanie zalet płynących i z jednej, i z drugiej opcji. Izolacja ścian wewnętrznych wykonana przy udziale wełny drzewnej pozwala na zatrzymywanie pożądanej, wyższej temperatury wewnątrz budynku w zimie, i niższej w okresie letnim. Jednak to nie wszystkie zalety tego typu technologii. Izolacja cieplna od wewnątrz oraz położenie tynków glinianych pozwala na zachowanie w pomieszczeniach odpowiedniego poziomu wilgotności. Stanowi to niezwykłą zaletę dla alergików, astmatyków oraz osób borykających się z chorobami górnych dróg oddechowych, dzięki glinie i drewnu można zapomnieć o suchym, drapiącym gardło powietrzu.

Nie można zapominać także o korzyściach związanych z wyciszaniem. Izolacja cieplna poddaszy wykonana na bazie wełny drewnianej pozwala na bardzo szczelne odizolowanie akustyczne poddasza, co zarazem umożliwia stworzenie osobnych mieszkań i stref mieszkalnych.

Tynki gliniane oraz materiały izolacyjne z wełny drzewnej to jedne z tańszych i użyteczniejszych materiałów na rynku. Lublin dzięki promowaniu producentów takich technologii staje się jednym z ważniejszych ośrodków naturalnego budownictwa w regionie.

Chcesz skorzystać z naszej oferty?
Interesują cię tynki gliniane Lublin? Skontaktuj się z nami!

Tynki gliniane Gniezno
Tynki gliniane Konin
Tynki gliniane Kołobrzeg