Tynki gliniane Konin

tynki gliniane konin

Tynki gliniane Konin – Naturalny dom

Tynki gliniane stają się obecnie świetnym zamiennikiem dla zwykłych, powszechnie wykorzystywanych w budownictwie mieszkaniowym tynków. Ich wszechstronne zalety oraz niski koszt pozyskania materiałów stanowi o sile i przebiciu tej wracającej po latach do łask technologii.

Gliniane tynki mają w swojej ofercie szeroki zakres naturalnych materiałów budowlanych. Stawiając na naturalność możemy nie tylko dołożyć swoją cegiełkę do ratowania przyrody, ale również sporo zaoszczędzić, a także skorzystać z wielostronnych zalet naturalnych technologii.

Gliniany tynk pozwala na zachowanie stabilnego poziomu wilgotności w pomieszczeniach, co jest szczególnie istotne dla osób cierpiących na alergie czy astmę. Alergicy cenią tynki gliniane także z jeszcze jednego powodu- ich właściwości redukujących powstawanie wszelkich rodzajów pleśni oraz grzybów. Ponadto tynki te świetnie pochłaniają niepożądane zapachy, w tym zapach dymu tytoniowego.

Domy z gliny

tynki gliniane koninTynki gliniane stają się coraz częściej wykorzystywane nie tylko w Polsce. Również za granicą ten naturalny budulec ma wielu inwestorów, którzy interesują się nowoczesnymi technologiami bazującymi na współpracy z naturą. Coraz częstsze sięganie do tego naturalnego sposobu tynkowania związane jest z usprawnieniem techniki nakładania tynku. Maszynowe tynki gliniane, umożliwiają szybkie, bezproblemowe i estetyczne nałożenie poszczególnych warstw tynku. Ponadto farby gliniane pozwalają różnorodne wykończenie wnętrz, co sprawia, że nie ma już potrzeby ograniczania się do jednego koloru narzucanego przez tynk gliniany.

W budynkach, których konstrukcja lub inne względy uniemożliwiają nałożenie pełnego tynku glinianego, można zastosować płyty gliniane, które łączą zalety naturalnego tynku z walorami cechującymi zwykłe płyty gipsowe.

Firma Santerra Natural Builders oferująca tynki gliniane gwarantuje zarówno wykonawstwo jak i transport w konkurencyjnej cenie i najwyższej jakości.

Chcesz skorzystać z naszej oferty?
Interesują cię tynki gliniane Konin? Skontaktuj się z nami!

Tynki gliniane Kołobrzeg
Tynki gliniane Kalisz
Tynki gliniane Gorzów Wielkopolski