Tadelakt

Tadelakt – marokański tynk wodoodporny

Tadelakt wymaga od wykonawcy cierpliwości, dokładności, staranności, a także wyczucia. Odwdzięcza się przyjemną powierzchnią, charakteryzującą się „aksamitną” delikatnością w bezpośrednim kontakcie oraz niepowtarzalnym efektem wizualnym, gwarantującym niezapomniane doznania estetyczne.

Ten szlachetny, w 100% naturalny, tradycyjny tynk wapienny pochodzi z Maroka. Dawni mistrzowie wypracowali technikę połączenia wapna i mydła na bazie oliwy z oliwek, czego efektem końcowym jest tynk o niesamowitych właściwościach. Nakładany jest ręcznie, zagęszczany i wygładzany centymetr po centymetrze przy pomocy półszlachetnych kamieni.

Oryginalny dobrze wykończony tadelakt po utwardzeniu jest wodoodporny i cechuje się dużą wytrzymałością. Sprawdza się w kabinach prysznicowych, saunach, jak również na kominkach, w kuchniach, etc. Dobrze wygląda zarówno w rustykalnych, jak i nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Dzięki dużej plastyczności i technice pracy, z tadelaktu można tworzyć niesamowite organiczne kształty i przedmioty, których formy ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

tadelakt tynk dekoracyjny rzeszow
dekoracyjny tynk tadelakt