Tynki gliniane Gniezno

tynki gliniane gniezno

Tynki gliniane Gniezno – Natura na wyciągnięcie ręki

Naturalne budownictwo wraca powszechnie do łask, stają się coraz częściej stosowanym przez inwestorów sposobem na stworzenie przyjaznego środowisku oraz oszczędnego domu mieszkalnego. Firma Santerra, oferuje tynki gliniane, zaś obszarem swojego działania obejmuje nie tylko Gniezno, ale i całą Polskę.

Wykonanie standardowych tynków glinianych nie przedstawia wysokich kosztów, co spowodowane jest głównie szeroką dostępnością materiałów, z których powstaje tynk: gliny, piasku i wody. Producent tynków glinianych, firma Santerra Natural Builders, gwarantuje niezwykłą trwałość oraz niepowtarzalność każdej ściany wykonanej w technice tynku glinianego.

Tynki z gliny a tadelakt

tynki gliniane gnieznoTynk z gliny ma wszechstronne zalety użytkowe, których gama zaczyna się od możliwości akumulacji ciepła, regulacji wilgotności powietrza czy wpływania na ograniczenie powstawania pleśni oraz grzybów. Do praktycznych zalet należy dopisać jeszcze pochłanianie brzydkich zapachów czy właściwości dźwiękoszczelne. Przy tych wszystkich korzyściach uzyskiwanych dzięki położeniu tynku glinianego można zaznaczyć jeszcze jedną, nie mniej ważną z punktu codziennego użytkowania. Tynk gliniany jest przede wszystkim bardzo estetyczny. Jego fakturę i desenie uzyskiwane na powierzchni gliny można formować na różnorodne sposoby, z granicami uzależnionymi jedynie od fantazji i umiejętności tynkarza czy pomysłodawcy.

Tynk dekoracyjny może być wzbogacany dodatkami zmieniającymi fakturę, bądź wprost elementami doklejanymi, wciskanymi w zastygającą masę. W ten sposób można uzyskać np. łazienkę z tynkiem ozdobionym morskimi muszlami lub kamykami rzecznymi. Tynk dekoracyjny pozwala uzyskać indywidualny i niepowtarzalny charakter każdego pomieszczenia.

Podobne właściwości estetyczne ma tadelakt, wapienny tynk dekoracyjny pochodzący z Maroka, a znajdujący się w szerokiej ofercie firmy.

Dekoracyjne tynki gliniane, jako przyjazne środowisku oraz niezwykle estetyczne materiały budowlane stają się coraz popularniejszymi sposobami na wykończenie pomieszczeń mieszkalnych.

Chcesz skorzystać z naszej oferty?
Interesują cię tynki gliniane Gniezno? Skontaktuj się z nami!

Tynki gliniane Konin
Tynki gliniane Kołobrzeg
Tynki gliniane Kalisz