Usługi

WYKONANIE TYNKÓW GLINIANYCH

Filarem działalności naszej firmy jest wykonanie usług z wykorzystaniem naturalnych materiałów na bazie gliny.

Na przestrzeni lat wyspecjalizowaliśmy się w tynkowaniu gliną i na co dzień nie odbiegamy zbytnio od tego zagadnienia. Wypracowaliśmy własną technikę i wysoki standard wykonania. Nasze realizacje cechują się dbałością o każdy szczegół, nie tylko powierzchni tynku ale także całego procesu tynkowania, od planowania realizacji po kwestie gwarancji na świadczone usługi.

Jesteśmy z inwestorami od początku drogi do wymarzonego, naturalnego wnętrza. Doradzamy w zakresie doboru odpowiednich materiałów, technologii wykonania, dzielimy się swoim doświadczeniem i wiedzą o naturalnych materiałach budowlanych. Jest to o tyle ważne, że w odróżnieniu od pozostałych rodzajów tynków, tynki gliniane nie są jedynie zwykłą okładziną ścian, pełnią również funkcję dekoracyjną, są materiałem w 100% naturalnym i dla niektórych osób swoistym stylem życia.

Dlatego posiadamy ugruntowaną pozycję na rynku naturalnego budownictwa oraz rzeszę zadowolonych klientów.

Tynkowanie gliną

Wbrew pozorom spektrum zastosowań tynków glinianych jest dosyć rozległe, od remontów starych domów, do budowy których używano gliny po wykończenia wnętrz nowoczesnych budynków.

Obecnie istnieje dużo możliwości aranżacji wnętrz z użyciem naturalnych tynków glinianych. Jest to możliwe dzięki szerokiej palecie produktów. Na efekt, jaki chcemy uzyskać wpływ ma między innymi rodzaj użytego tynku, jego uziarnienie, kolor i sposób wykończenia powierzchni.

Wyróżniamy co najmniej trzy kategorie tynków glinianych.

1. Tynki gliniane gruboziarniste, bazowe, podkładowe. Używane są jako pierwsza, zasadnicza warstwa tynku, o grubości od 10 do nawet 40, 50 mm. Mogą być bazą do nakładania tynków drobnoziarnistych lub równie dobrze warstwą wierzchnią. Dzięki odpowiedniej obróbce tynków gruboziarnistych uzyskuje się surowy, rustykalny efekt, pożądany w przypadku starszych budynków. Mogą zawierać w swoim składzie dodatki organiczne, np. sieczkę słomianą. Dostępne są w kilku kolorach oraz odcieniach.

2. Tynki gliniane drobnoziarniste, wykończeniowe. Jak sama nazwa wskazuje są to tynki o uziarnieniu do 1 mm, służą jako warstwa wierzchnia w systemie dwuwarstwowym. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju tynków można uzyskiwać równe, gładkie powierzchnie, z idealnie dopracowaną strukturą. Występują w naturalnych kolorach gliny, mogą być malowane farbami glinianymi, wapiennymi, krzemianowymi itd.

3. Tynki gliniane szlachetne, finisze. To tynki, do produkcji których używa się wyselekcjonowanych, najwyższej jakości kolorowych ziem oraz kruszyw szlachetnych. Tynki designerskie, barwione w masie nadają powierzchniom kolor bez malowania a tym samym zachowują swój naturalny charakter.

Montaż płyt glinianych

Płyty gliniane to zamiennik płyt kartonowo-gipsowych lub innych używanych w budownictwie szkieletowym oraz pierwszej warstwy tynku podkładowego w sytuacjach kiedy tynkowanie mokre jest niewskazane lub niemożliwe.

Dzięki procesowi prefabrykacji w zakładzie produkcyjnym znacząco skraca się czas realizacji. Ilość wilgoci zostaje ograniczona do minimum co ma znaczenie w budynkach drewnianych.

Jeśli jest taka potrzeba wykonujemy również konstrukcje drewniane pod płyty gliniane.

Malowanie farbami glinianymi

Świadczymy usługi malowania farbami glinianymi oraz gruntujemy tynki gliniane używając naturalnego gruntu kazeinowego.

naturalne materiały budowlane
naturalne materiały budowlane
naturalne materiały budowlane
naturalne materiały budowlane
naturalne materiały budowlane
naturalne materiały budowlane