Tynki gliniane Ełk

tynki gliniane ełk

Tynki gliniane Ełk – Naturalne materiały budowlane

Firma budowlana Santerra, jako producent tynków glinianych oferuje szeroko rozumiane usługi w zakresie budownictwa naturalnego. W swojej ofercie ma zarówno tynki gliniane zewnętrzne, jak i wewnętrzne oraz prefabrykowane płyty gliniane. Działalność obejmująca tynki gliniane koncentruje się na obszarze Ełk i okolice.

Tynkowanie gliną staje się coraz częściej wykorzystywaną techniką wykończeniową w budownictwie mieszkaniowym. Inwestorzy decydujący się na taki krok kierują się nie tylko względami ochrony środowiska, ale również praktycznymi kalkulacjami. Tynki gliniane wewnętrzne stanowią świetną bazę akumulującą ciepło wytwarzane przez centralne ogrzewanie. Jednocześnie dzięki zdolnościom pochłaniania i oddawania wilgoci, tynk gliniany może regulować stopień wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Stanowi to szczególnie istotny element dla osób z cierpiących na alergie lub choroby oddechowe. Do innych zalet tynku glinianego należy świetna dźwiękoszczelność oraz pochłanianie nieprzyjemnych zapachów, w tym dymu tytoniowego.

Zastosowania naturalnego budownictwa

tynki gliniane ełkWady zastosowania tynków glinianych uwidaczniają się przede wszystkim w tynkach zewnętrznych, które z uwagi na słaba odporność na działanie wody muszą być albo dodatkowo wzmacniane odpowiednio dobranymi mieszankami, albo zabezpieczane poszerzanym okapem dachowym.

Istotne stają się także koszty samej inwestycji, gdyż tynki gliniane, są stosunkowo niedrogie. Oprócz standardowych kosztów robocizny, samo pozyskanie materiału może stanowić bardzo niewielki koszt.

Tynki gliniane, jako przyjazny dla środowiska i dość tani materiał budowlany, stają się coraz popularniejszym sposobem na kompleksowe wykończenie ścian budynku mieszkalnego, a Ełk zdobywa pozycję jednego z silniejszych ośrodków budownictwa ekologicznego w województwie.

Chcesz skorzystać z naszej oferty?
Interesują cię tynki gliniane Ełk? Skontaktuj się z nami!

Tynki gliniane Kraków
Tynki gliniane Warszawa
Tynki gliniane Rzeszów