tynki gliniane nakładane maszynowo

 

TYNKI GLINIANE NAKŁADANE MASZYNOWO

Nowoczesne budownictwo to także budownictwo naturalne. Wykorzystywanie darów natury do wznoszenia domów i ich wykończeń jest jak najbardziej naturalne i jednocześnie innowacyjne. Domy z gliny stają się coraz bardziej popularne tak na zachodzie jak i w kraju, więc warto poznać szczegóły w jaki sposób budowanie z gliny oddziaływuje na życie mieszkańców i jakie są ogólne zalety materiału jakim jest glina.

 

Tynki gliniane wykonanie

 

Maszynowe tynki gliniane są wykonywane w dwuwarstwowym systemie. Pierwszy etap to nałożenie warstwy bazowej, a kolejny to warstwa wykończeniowa, którą nakłada się przy użyciu tynku drobnoziarnistego. Zarówno pierwsza jak i druga warstwa jest nakładana przy pomocy agregatów tynkarskich, stąd często noszą one nazwę - tynki gliniane maszynowe. Maszyny do nakładania tynku, z których korzystamy to Kaleta 150, wykorzystywana do tynku gruboziarnistego oraz Kaleta 151 do tynków cienkowarstwowych.

 

tynki gliniane nakładane maszynowo maszynowe tynki gliniane

 

Tynki gliniane maszynowo nakładane usprawniają proces tynkowania, skracając czas potrzebny na wykonanie tynku co nie jest bez znaczenia. Warto zaznaczyć, że sama aplikacja tynku glinianego przy użyciu specjalistycznego sprzętu jakim są agregaty tynkarskie, staje się bardziej precyzyjna i jednocześnie efektywna niż w przypadku nakładania tynku ręcznie. Praktycznie wszystkie tynki gliniane nakładane są maszynowo poza tynkami szlachetnymi, które wymagają ręcznego nałożenia. Sam tynk gliniany maszynowy potrzebuje czasu na wyschnięcie i raczej trudno jest określić dokładny czas jego schnięcia, gdyż zależy on od otoczenia i temperatury pomieszczenia. Gliniany tynk musi mieć zatem czas na oddanie wody.

 

Zobacz jak w praktyce wygląda nakładanie tynków glinianych maszynowo

 

Copyright © 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone

Dane kontaktowe:

Łukasz Jaworski

tel. 663 777 459

e-mail: zdrowetynki@gmail.com