Izolacja ścian wełną drzewną

Stosowanie wełny drzewnej

Wełna drzewna jest doskonałym izolatorem termiczno-akustycznym. Zalecamy stosowanie jej do izolacji ścian i dachów budynku ze względu na doskonałe parametry izolacji cieplnej, co sprawia, że świetnie chroni przed upałami w lecie oraz utratą ciepła w zimie. Ze względu na użycie naturalnych składników, płyta reguluje mikroklimat w izolowanych pomieszczeniach oraz zapewnia wysoki komfort użytkowania. Oferowane przez nas formaty oraz łatwość obróbki mechanicznej powodują, że płyta doskonale sprawdza się przy izolacji nowych oraz remontowanych budynków.

izolacja ścian wełną drzewną
materiały izolacyjne do poddasza
dom strawbale

Jakie cechy ma wełna drzewna?

Wełna drzewna to doskonała izolacja termiczna, dlatego swoje zastosowanie ma głównie w kwestii grzewczej. Jednak wełna drzewna posiada inne zalety jak chociażby izolacja akustyczna, a także gwarantują wysoki komfort użytkowania izolowanych pomieszczeń. Co więcej sam montaż wełny drzewnej jest bardzo łatwy, a w skład wełny wchodzą tylko i wyłącznie naturalne składniki co dodatkowo sprawia, że staje się ona idealnym i naturalnym materiałem nowoczesnego budownictwa.

Jakie materiały izolacyjne z wełny drzewnej wykorzystujemy?

W swoich realizacjach stosujemy tylko wysokiej jakości naturalne materiały budowlane. W związku z tym możemy zapewnić gwarancję trwałości i bezpieczeństwa ze względu na wykorzystywane produkty z wełny drzewnej marki Steico.