Tynki gliniane Zielona Góra

tynki gliniane zielona góra

Tynki gliniane Zielona Góra – Producent tynków glinianych

Ekologia na dobre zadomowiła się na obecnym rynku. Powstaje coraz więcej produktów, które są przyjazne środowisku, a ludzie coraz bardziej zaczęli dbać o swoje otoczenie. Także w budownictwo można znaleźć naturalne materiały budowlane, które w połączeniu ze sobą są w stanie stworzyć zdrowy i wolny od szkodliwych substancji dom. Dlatego Santerra Natural Builders postanowiła wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu na rynku ekologicznym i stworzyć produkty takie jak tynki gliniane, farby z gliny, czy gliniane płyty idealne na ogrzewanie ścienne.

Nowoczesne tynki to naturalny materiał powstały przy wykorzystaniu najstarszego budulca, czyli gliny. Może się wydawać, że tynki gliniane nie są trwałe, jednak nic bardziej mylnego. Poza swoją odpornością i wytrzymałością posiadają właściwości, które przekonają wiele osób do tego aby zdecydować się na naturalne tynki w swoim domu. Przede wszystkim gliniany tynk reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniach, dzięki czemu niwelują możliwość powstania grzybów i pleśni, a to jest istotne jeśli w pomieszczeniach mają przebywać osoby borykające się z alergią. Co więcej tynk gliniany można wielokrotnie przekształcać, to znaczy, że poprzez nałożenie odpowiedniej ilości wody można na nowo stworzyć pożądaną fakturę.

Naturalne budownictwo Zielona Góra – Tynki gliny

tynki gliniane zielona góraNasza firma do impregnowania tynków glinianych używa gruntu kazeinowego własnej produkcji. Idealnie nadaję się on do przygotowania surowych podłoży pod przyjęcie tynku drobnoziarnistego, albo przed pomalowaniem ich glinianymi farbami. Grunt kazeinowy posiada szerokie zastosowanie, gdyż można go stosować zarówno na tynku glinianym jak i na tynku wapiennym, gipsowym, czy na podłożu z kamienia lub betonu. Wykorzystywany przez nas grunt kazeinowy jest bardzo wydajny i przepuszczalny dla pary wodnej. Co ważne nie wydziela on żadnych szkodliwych substancji i jest bezbarwny dlatego nie wpływa on w żaden sposób na odcień podłoża.

Naturalne budownictwo to coraz częstszy temat na rynku budowlanym. Dlatego Santerra Natural Builders stworzył produkty w całości z naturalnych elementów, które podrzuca Matka Natura. Dlatego można być pewnym, że produkty te nie są szkodliwe, wręcz przeciwnie mogą pozytywnie wpłynąć na codzienne funkcjonowanie. Jeśli jesteś zainteresowany produktami z gliny to zapoznaj się z naszą ofertą i zobacz realizacje które wykorzystaliśmy do tej pory.

Chcesz skorzystać z naszej oferty?
Interesują cię tynki gliniane Zielona Góra? Skontaktuj się z nami!

Tynki glinianie Bielsko Biała
Tynki glinianie Przemyśl
Tynki glinianie Nowy Sącz