Tynki gliniane Suwałki

tynki gliniane suwałki

Tynki gliniane Suwałki – Powrót do naturalności

Jako najstarszy budulec na świecie, glina ma niesamowite właściwości o których przez lata zapomniano, a które obecnie są najbardziej pożądanymi podczas budowy lub remontu. Prawdopodobnie dlatego coraz popularniejsze staje się naturalne budownictwo, wykorzystujące właśnie glinę w różnej postaci, jak chociażby tynki gliniane, prefabrykowane płyty gliniane, czy farby na bazie gliny. O jakie więc właściwości chodzi? Przede wszystkim glina to naturalny budulec, a zatem wolny od wszelkich alergenów. Główną właściwością jest przede wszystkim regulacja poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Jest to o tyle ważne, że przez nadmierną ilość powstają różnego rodzaju grzyby i pleśń, a w związku z tym że glina utrzymuje wilgoć na prawidłowym poziomie, to pomieszczenia w których są wykonany gliniane tynki i użyte inne materiały z gliny są zdrowe dla organizmu.

Jakie jeszcze zalety ma glina? Otóż utrzymuje ona ciepłotę i stopniowo oddaje ją w pomieszczeniach o niższej temperaturze. Dodatkowo jest doskonałym materiałem izolacyjnym, z tego też względu pochłania dźwięki, zapachy i jest elektrostatycznie neutralna. Ważną zaletą jest także pochłanianie fal elektromagnetycznych, które są obecne w naszym życiu na co dzień. Dzięki tym wszystkim właściwościom można śmiało uznać, że tynkowanie ścian gliną jest najlepszym rozwiązaniem dla teraźniejszego budownictwa.

Tynki gliniane – Naturalne materiały z gliny

tynki gliniane suwałkiFirma budowlana Santerra Natural Builders zajmuje się produkcją glinianych tynków oraz innych elementów na bazie gliny. W skład oferty wchodzą także płyty gliniane, a także farby gliniane o szerokiej gamie kolorystycznej. Zajmujemy się także montażem ogrzewania ściennego, podłogi z kostki brukowej, a także wykonujemy tynk dekoracyjny tadelakt. W swoich realizacjach wykorzystujemy materiały izolacyjne z wełny drzewnej marki Steico. Są to produkty z naturalnych elementów, które współgrają z innymi produktami z gliny.

Swoje usługi kierujemy zarówno do osób które dopiero zaczynają się budować, jak również o tych które remontują swoje mieszkania lub domy. Nie boimy się trudnych realizacji, dlatego niezależnie od tego czy jest to wiekowa kamienica, czy nowoczesny loft, wykonamy swoje usługi na najwyższym poziomie. Nasze usługi nie tylko są kierowane na Suwałki i okolice, bowiem działamy na terenie całej Polski, a także za granicą, szczególnie na zachodzie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i dotychczasowymi realizacjami.

Chcesz skorzystać z naszej oferty?
Interesują cię tynki gliniane Suwałki? Skontaktuj się z nami!

Tynki gliniane Łódź
Tynki gliniane Gdynia
Tynki gliniane Opole