Tynki gliniane Przemyśl

tynki gliniane przemyśl

Tynki gliniane Przemyśl – Naturalne materiały budowlane

Firma Santerra Natural Builders posiada w swojej ofercie tynki gliniane, płyty z gliny oraz farby na bazie gliny. Naturalne tynki gliniane są materiałem ekologicznym i jednocześnie bardzo ekonomicznym. Koszt inwestycji w materiał jest niewielki, a dostępność bardzo szeroka. Wszystko to wraz z wielostronnymi korzyściami uzyskiwanymi przez użytkowników skłania coraz większe grono inwestorów do wykorzystania tego typu technik tynkowania.

Główna korzyścią jaką możemy uzyskać inwestując w tynki z gliny jest zwiększona wydajność funkcjonującego w budynku ogrzewania. Każdy system grzewczy, wspierany izolacjami ściennymi pochłaniającymi, ale nie oddającymi na zewnątrz energii cieplnej będzie wydajniejszy. Tynki gliniane akumulują w sobie ciepło z pomieszczeń i stopniowo oddają je na powrót do powietrza wewnątrz domu. Jednocześnie tynk gliniany pozwala utrzymywać odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniach, przy zachowaniu bariery dla pleśni i grzybów. Odpowiednio przygotowane ściany gliniane pochłaniają również niechciane zapachy oraz dźwięki.

Nowoczesne wykończenia wnętrz

tynki gliniane nowy sączDuża część klientów, rozważając wprowadzenie w budynku tynków glinianych, ma obawy co do estetyki tego typu wykończeń ściennych. Płyty oraz tynki mają lekko chropowatą powierzchnię, o brązowym lub żółtawym zabarwieniu, co dla wielu może okazać się pewną przeszkodą. Obecnie jednak dostępne są techniki nakładania, które eliminują prawie całkowicie chropowatość powierzchni, zaś kolor glinie mogą nadawać odpowiednio dobrane farby, dedykowane dokładnie dla tynków glinianych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma Santerra Natural Builders ma w swojej ofercie tynki gliniane nakładane maszynowo oraz klasyczne tynkowanie ścian gliną, nakładane ręcznie. W zależności od potrzeb i założeń klientów, nasza firma dopasowuje swoje usługi do konkretnych realizacji. Tynki gliniane dostępne w naszej firmie stanowią jedne z najlepszych rozwiązań, pozwalających pogodzić ekologie z ekonomią.

Chcesz skorzystać z naszej oferty?
Interesują cię tynki gliniane Przemyśl? Skontaktuj się z nami!

Tynki gliniane Nowy Sącz
Tynki gliniane Tarnów
Tynki gliniane Lublin