Tynki gliniane Katowice

tynki gliniane katowice

Tynki gliniane Katowice – Firma budowlana Santerra

Zastanawiasz się dlaczego warto stosować gliniane tynki? Przede wszystkim naturalne tynki gliniane nie starzeją się, co oznacza, że są one gwarancją wytrzymałości i trwałości na długie lata. Tynki z gliny posiadają także szereg innych ciekawych właściwości jak chociażby to że można je przechowywać nieokreślony czas i nawet jeśli ulegną zawilgoceniu to po osuszeniu nadal nadają się do użytku. Ciekawą właściwością jest to, że gliniany tynk posiada wysoką akumulację cieplną. Dzięki temu kumulują one ciepło i oddają w pomieszczeniach, w których temperatura jest znacznie niższa.

Naturalne tynki gliniane posiadają nieregularną i nierówną fakturę, co pomaga rozpraszać dźwięki. Tynk z gliny można stosować na różnego rodzaju ścianach. W zależności od tego jaki chcemy osiągnąć wygląd ściany możemy stosować tynk drobnoziarnisty o ziarnie 0,6 mm lub tynk gruboziarnisty o grubości kruszywa ok. 2 mm.

Tynk gliniany – Nowoczesne materiały budowlane Katowice

tynki gliniane katowiceNowoczesne budownictwo nie pozwala do końca na wprowadzanie ekologii do naszego życia i często zapominamy od czego tak naprawdę się zaczęło. Glina jako podstawowy i najstarszy budulec po dziś dzień jest wykorzystywany przy budowie, jednak jeszcze nie tak często w takiej formie jak oferuje nasza firma. Zajmujemy się produkcją i wprowadzaniem na rynek takich produktów jak właśnie tynki gliniane, farby gliniane, czy płyty gliniane.

Staramy się, aby nasze produkty były najwyższej jakości, dzięki czemu będą trwale spełniać swoją rolę w waszych domach. Poszukujesz naturalnych materiałów na terenie Katowic, Kłobucka, Bytomia, Zabrza, Sosnowca, Tychów, Rybnika, Mysłowic, Gliwic, Dąbrowy Górniczej, Piekar Śląskich, Toszka, Ujazdu, Radzionkowa, Wojkowic, Wolbromia, Świętochłowic, Ząbkowic? Zgłoś się do nas.

Chcesz skorzystać z naszej oferty?
Interesują cię tynki gliniane Katowice? Skontaktuj się z nami!

Tynki gliniane Poznań
Tynki gliniane Gdańsk
Tynki gliniane Suwałki