Steico LVL warstwowe drewno fornirowe

STEICO LVL warstwowe drewno fornirowe

Produkt STEICO lvl to klejone warstwowo drewno z fornirów. Składa się ono z wielu warstw fornirów świerkowych i sosnowych. Ważnym elementem produkcji jest odrzucanie wadliwych elementów drewna, w czego konsekwencji powstaje jednorodny naturalny materiał budowlanyo wielu interesujących zaletach i zastosowaniach. Według producenta STEICO lvl to jeden najwytrzymalszych materiałów drewnopochodnych na całym świecie.

Warstwowe drewno fornirowe jest dostępne w różnych wielkościach i grubościach, a ze względu na swoją dużą powierzchnię można zmniejszyć ilość łączeń montażowych. Produkt ten występuje w dwóch wersjach – STEICO lvl R oraz STEICO lvl X. Ten pierwszy to materiał nadający się do elementów podłużnych konstrukcji, gdyż same włókna forniru ułożone są właśnie w sposób wzdłużny. Drugi produkt posiada część fornirów ułożoną w sposób poprzeczny i wykorzystuje się jako płyta poprawiająca nośność, stabilność i sztywność konstrukcji.

STEICO LVL ma liczne zastosowania, ale szczególnie warstwowe drewno fornirowe jest wykorzystywane jako belki, krokwie, podpory, wzmocnienie belek, podwaliny, oczepy, podciągi, płatwie, produkcja okien i drzwi, itp. Aby poznać wszystkie zastosowania polecamy zapoznanie się z katalogiem produktu, gdzie podane są wszystkie zalety i parametry opisywane produktu.

steico lvl
steico lvl