Steico Flex mata termoizolacyjna

STEICO FLEX mata termoizolacyjna

Produkt do doskonałej ochrony przed nadmierną utratą ciepła w zimie oraz przed przegraniem w lecie. Mata termoizolacyjna STEICO flex jest bardzo sprężysta a dzięki dużej gęstości nie osiada. Dodatkowo redukuje wszelkie mostki termiczne i szczelnie wypełnia wszystkie izolowane przestrzenie. Nie posiada substancji szkodliwych dla alergików i tym samym jest przyjazna dla środowiska. Materiał, z którego wykonana jest mata termoizolacyjna STEICO flex jest otwarta dyfuzyjnie i doskonale reguluje mikroklimat pomieszczeń poprzez absorpcję pary wodnej. Ponadto jest bardzo łatwa w montażu i praktycznie nie pozostawia odpadów.

Mata termoizolacyjna STEICO flex zapewnia ciepły dom przez cały rok, co więcej nie wydziela formaldehydu i wszelkich innych substancji chemicznych szkodliwych dla zdrowia. Wełna drzewna STEICO flex podobnie jak drewno posiada bardzo dużą pojemność cieplną (c: 2100 J/KgK) prawie dwa razy wyższą niż klasyczna wełna mineralna. Natomiast ilość włókien w pojedynczej macie to aż 50 kg/m3, co pozwala na zachowanie ciepła na dłużej. Doskonała przewodność cieplna i zdolność do kumulowania ciepła to właściwości, które przekonują do zdecydowania się na inwestycję w tego typu matę termoizolacyjną. Ponadto maty izolacyjne STEICO flex potrafią wchłonąć wilgoć w ilości nawet 20 % własnej masy, nie pogarszając tym samym swoich parametrów izolacyjnych. Mata izolacyjna pozwala na zabezpieczenie domu na długie lata, wykorzystując przy tym naturalne i naturalne materiały budowlane.

Szerokość maty izolacyjnej doskonale pasuje do standardowego rozstawu słupków w budynkach szkieletowych. Stosowane w pionie dają możliwość zapełnienia szerokich przestrzeni. Matę STEICO flex można łatwo przyciąć na żądany rozmiar.

Do najszybszych i jednocześnie najwygodniejszych sposobów należy cięcie piłą elektryczną mieczową, a idealnie gładkie powierzchnie uzyskać można przy zastosowaniu specjalnego falistego ostrza. Innym sposobem jest cięcie maty izolacyjnej przy pomocy noża do materiałów izolacyjnych. Należy jednak pamiętać aby nóż miał zawsze odpowiednią ostrość. Przycinając maty izolacyjne należy pamiętać, aby odmierzać je wraz z tak zwanym zapasem wynoszącym około 10 mm. Ważną informacją jest aby wszelkie elementy obudowy jak chociażby ogrzewanie stropowe nie miało bezpośredniego kontaktu z matą. W takich przypadkach stosuje się specjalne osłony na maty izolacyjne.

steico flex
materiały izolacyjne
steico flex

Cechy produktu STEICO FLEX:

• sprężysta mata do izolacji cieplnej – dzięki dużej gęstości i sprężystości nie osiada
• nie podrażnia skóry
• izolacja bezpieczna dla alergików
• bardzo łatwy i szybki montaż – praktycznie bez odpadów
• redukuje mostki termiczne
• bardzo szczelnie wypełnia izolowane przestrzenie
• doskonałe właściwości izolacyjne w zimie i w lecie
• bardzo duża właściwa pojemność cieplna – chroni dach przed przegrzewaniem się nawet w najbardziej upalne dni
• materiał otwarty dyfuzyjnie
• reguluje mikroklimat w pomieszczeniach dzięki zdolności absorpcji dużej ilości pary wodnej – bez utraty właściwości izolacyjnych
• produkt naturalny i przyjazny środowisku
• nadaje się do powtórnego przetworzenia