Islandia

20 października 2019 | 2019

miejsce:

Islandia

kiedy:

luty 2019

zakres prac: 

Zlecenie obejmowało wykonanie tynków glinianych w dwóch domkach o konstrukcji drewnianej, położonych w przepięknej okolicy. Dokładnie w Höfuðborgarsvæðið 🙂 W każdym razie niedaleko stolicy Islandii, Rejkiawiku.

Projekt ten był wyjątkowy nie tylko pod względem lokalizacji ale również logistycznym.

Na podstawie projektu, który otrzymaliśmy od Inwestora przygotowaliśmy płyty gliniane, docinając je pod wymiary pól pomiędzy konstrukcją drewnianą domów. Następnie wszystko spakowaliśmy na palety. Płyty gliniane, tynki gliniane  oraz siatki podtynkowe potrzebne do realizacji materiały należało odpowiednio wcześniej wysłać drogą morską w kontenerze, na szczęście z pomocą przyszedł nasz klient, który wszystko zorganizował.

My dolecielismy na miejsce samolotem.

Pola pomiędzy elementami konstrukcji drewnianej budynku zostały zabudowane przy użyciu prefabrykowanych płyt glinianych.  Następnie zostały zamontowane grzejniki podtynkowe polskiej firmy 3Thermo.

Dopiero po tym mogliśmy przystąpić do tynkowania. Zaczęliśmy od nałożenia warstwy tynku glinianego i zatopienia w niej siatki podtynkowej. Używaliśmy do tego nie agregatu tynkarskiego jak zazwyczaj, tylko starej, dobrej tynkownicy pneumatycznej.

Aplikacja warstwy finalnej tynku oraz jego obróbka odbywała się ręcznie.