tynk gliniany zalety

TYNK GLINIANY ZALETY

Gliniane tynki są w stu procentach naturalnym materiałem budowlanym, którym można tynkować ściany zbudowane praktycznie ze wszystkich dostępnym na tynku materiałów do wnoszenia ścian. Dlatego też są idealne dla każdego niezależnie od tego czy dopiero planujecie budowę domu czy chcecie zainwestować w tynki gliniane w istniejącym już domu. 

 

Zdecydowaną zaletą tynku glinianego jest jego funkcja regulacji wilgoci w pomieszczeniach oraz utrzymywanie jej na stałym poziomie około 45-55%. Duża masa objętościowa pozwala na akumulowanie ciepła i stopniowe jego oddawanie w pomieszczeniach o niższej temperaturze. Tynk gliniany doskonale izoluje dźwięki, a także jest neutralny elektrostatycznie. Co więcej ziemia jest barierą dla promieniowania, co oznacza że gliniany tynk neutralizuje wszelkie szkodliwe dla człowieka fale elektromagnetyczne. Ściany z gliny pochłaniają także nieprzyjemne zapachy, jak na przykład dym tytoniowy. 

 

Jednak najważniejszą zaletą glinianego tynku jest oddziaływanie na zdrowie mieszkańców. Udowodniono niejednokrotnie, że glina ze względu na swoje właściwości regulowania poziomu wilgotności w pomieszczeniach, redukuje powstawanie grzybów i pleśni, a co za tym idzie sprawia, że powietrze w domu z gliny jest świeższe i tym samym zdrowsze.

 

tynki gliniane producent tynki gliniane wrocław

 

Niepowtarzalny wygląd ścian tynkowanych gliną

 

Tynkowanie gliną pozwala na tworzenie efektownych form ze względu na doskonałą plastyczność samej gliny. Dlatego bez problemu można tworzyć wzory, płaskorzeźby, czy innych elementów zdobiących ściany. Pomysły na dekoracje podsuwają same pomieszczenia, dając nieograniczone pole manewru. Gliniany tynk można pomalować specjalnymi farbami glinianymi, które zwiększają dekoracyjność całego projektu. Zaleta tynku glinianego to także możliwość ponownego uformowania faktury ścian. Wystarczy ponownie rozrobić ją z odpowiednią ilością wody i nanieść na ścianę w takiej formie jaka nam odpowiada.

 

Możliwości jakie posiada sama glina jako naturalny materiał budowlany są ogromne. Ze względu na jej liczne zalety i niesamowite właściwości doskonale wpływające na zdrowie mieszkańców, warto zdecydować się na wykorzystanie takich darów natury i wprowadzenie ich do codziennego życia, poprawiając tym samym jego komfort.

Copyright © 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone

Dane kontaktowe:

Łukasz Jaworski

tel. 663 777 459

e-mail: zdrowetynki@gmail.com