PORADNIK:

 

 Na jakie ściany nakładać tynki gliniane?

 Czy można kłaść tynki gliniane na drewno?

 Czy tynk gliniany jest odporny na wodę?

 Czym jest grunt kazeinowy?

 Co to są płyty gliniane?

KONTAKT:

 

REALIZACJE:

 

 
 
TADELAKT TYNK DEKORACYJNY

DEKORACJA W STYLU MAROKAŃSKIM 

 

Tadelakt to naturalny materiał budowlany, który wymaga od wykonawcy cierpliwości, dokładności, staranności, a także wyczucia. Odwdzięcza się przyjemną powierzchnią, charakteryzującą się „aksamitną” delikatnością w bezpośrednim kontakcie oraz niepowtarzalnym efektem wizualnym, gwarantującym niezapomniane doznania estetyczne.

 

Ten szlachetny, w 100% naturalny, tradycyjny tynk wapienny pochodzi z Maroka. Dawni mistrzowie wypracowali technikę połączenia wapna i mydła na bazie oliwy z oliwek, czego efektem końcowym jest tynk dekoracyjny o niesamowitych właściwościach. Nakładany jest ręcznie, zagęszczany i wygładzany centymetr po centymetrze przy pomocy półszlachetnych kamieni. Oryginalny dobrze wykończony tadelakt po utwardzeniu jest wodoodporny i cechuje się dużą wytrzymałością. Sprawdza się w kabinach prysznicowych, saunach, jak również na kominkach, w kuchniach, etc.

 

 

 

 

Dobrze wygląda zarówno w rustykalnych, jak i nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Dzięki dużej plastyczności i technice pracy, z tadelaktu można tworzyć niesamowite organiczne kształty i przedmioty, których formy ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

 

Tłumaczenie słowa tadelakt dosłownie oznacza "do wcierania", a nakładanie polega właśnie na polerowaniu i wcieraniu wapiennego tynku za pomocą kamienia. Po utwardzeniu materiał ten staje się solidnym wykończeniem pomieszczeń, szczególnie tych narażonych na wysoki poziom wilgotności.

 

Niepowtarzalny tynk dekoracyjny

 

Ten mineralny tynk wapienny ze względu na swoją całkowitą naturalność nie zawiera żadnych sztucznych środków wiążących, konserwujących czy cementu. Jego naturalny kolor to biały, ale tynk dekoracyjny można barwić praktycznie każdym pigmentem poza kaselskim brązem i czerni z winorośli. Tadelakt nie jest odporny na kwasy, tłuszcze i zabarwienia, ale gwarantuje brak jakichkolwiek grzybów czy pleśni. Co najważniejsze jego wszystkie składniki są naturalne, a więc przyjazne zarówno dla środowiska jak i dla człowieka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone

Dane kontaktowe:

Łukasz Jaworski

tel. 663 777 459

e-mail: zdrowetynki@gmail.com