na jakie ściany nakładać tynk gliniany

 

TYNKI GLINIANE DOSKONAŁE DLA KAŻDEGO

Glina jako jeden z najstarszych na świecie materiałów budowlanych zyskuje coraz większą liczbę zwolenników prawdopodobnie ze względu na fakt, że obecnie wszystko co naturalne jest dobre. Nie jest w tym nic złego gdyż ekologia korzystnie wpływa na stan naszego zdrowia a tynki gliniane eliminują wszelkie szkodliwe substancje z naszego otoczenia. To ważne, biorąc pod uwagę, że w zamkniętych pomieszczeniach spędzamy znaczną część naszego życia.

 

Tynki gliniane można stosować niemal na wszystkich powszechnie używanych materiałach do wznoszenia ścian. Podłoże musi być mocne, ze względu na ciężar tynków. Dlatego najlepiej tynkować na cegłach i pustakach ceramicznych, betonie zwykłym i komórkowym, a także na materiałach wykończeniowych: tynkach wapiennych i cementowych czy wodoodpornych płytach gipsowo-kartonowych. Gliniane tynki układa się na siatkach podtynkowych z juty lub trzciny, które są materiałami całkowicie naturalnymi.

 

tynk gliniany gdzie kupić tynk gliniany ze słomą

 

Tynki gliniane wykonanie

 

Tynk gliniany podobnie jak nakładanie tradycyjnego tynku można nałożyć na wcześniej przygotowaną powierzchnię. Powierzchnia ta nie może być zanieczyszczona, ani nie może zawierać żadnych tłustych plam. Takie powierzchnie, często pokryte farbą należy wcześniej odtłuścić. Nasza firma nakładanie tynku glinianego wykonuje dwuetapowo. W pierwszej kolejności nakładamy pierwszą warstwę tynku gruboziarnistego, którego średnica to około 15 mm. Druga warstwa to nałożenie tynku drobnoziarnistego o znacznie mniejszej grubości, bo tylko 0,6 mm. Pozwala to na uzyskanie gładkiej powierzchni ściany.

 

Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem naturalnego i zgodnego z naturą domu, to gliniane tynki są ofertą idealną dla Ciebie! Zamieszkaj w miejscu wolnym od szkodliwym warunków i oddychaj pełną piersią!

Copyright © 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone

Dane kontaktowe:

Łukasz Jaworski

tel. 663 777 459

e-mail: zdrowetynki@gmail.com