naturalny grunt kazeinowy

 

TRANSPARENTNY GRUNT KAZEINOWY

 

Jako wykonawca i producent tynków glinianych produkujemy według własnej receptury również grunt kazeinowy wykorzystywany do impregnowania tynków glinianych. Posiada on bardzo wszechstronne zastosowanie. Nadaje się on do przygotowania surowych podłoży wewnątrz pomieszczeń przed zastosowaniem tynku drobnoziarnistego lub przed pomalowaniem farbami glinianymi.

 

Zalecamy jego stosowanie na położony tynk gliniany wewnątrz pomieszczeń przed nałożeniem farby glinianej. Może być on zastosowany zarówno na tynku wapiennym, gipsowym, glinianym oraz innych podłożach występujących na ścianach wewnątrz budynków mieszkalnych i użytkowych (jak płyty karton-gips, płyty gipsowo-włókienne, kamień i beton).

 

Podłoże przeznaczone do zagruntowania gruntem kazeinowym powinno być nasiąkliwe, czyste - bez resztek tłuszczu, suche i twarde. Jako producent gruntu kazeinowego zalecamy przed jego użyciem - zastosowaniem usunięcie starych powłok klejowych).

 

grunt kazeinowy naturalny grunt kazeinowy

 

Grunt kazeinowy posiada następujące zalety:: 

 

- rozpuszczalny z wodą i bardzo wydajny

- zmniejsza chłonność podłoża, dzięki czemu na przykład użyjemy znacznie mniejszej ilości farby do pomalowania ściany

- przepuszczalny dla pary wodnej

- wzmocnia podłoże co wpłynie na to, że będzie ono twardsze i bardziej odporne na uszkodzenia

- nie wydziela substancji szkodliwych i konserwujących

- bezbarwny i nie wpływa na odcień podłoża

- duża wydajność oraz tym samym obniżenie kosztów wykończenia wnętrza

 

Przygotowanie gruntu:

W celu zagruntowania podłoża gruntem kazeinowym należy rozmieszać proszek z wodą w stosunku 0,25kg (jedno opakowanie) na 8 litrów zimnej, czystej wody. Po wymieszaniu gruntu kazeinowego ręcznie lub przy użyciu mieszadła należy go pozostawić na około 30 minut aby dojrzał i ponownie wymieszać przed zastosowaniem.

 

Narzędzia:

Grunt kazeinowy nakłada się na podłoże przy użyciu pędzli fasadowych i sufitowych. Odradzamy stosowanie wałków i pistoletów.

 

Schnięcie:

Zagruntowane podłoże gruntem kazeinowym nadaje się do dalszej pracy po 8 godzinach od zastosowania pod warunkiem zapewnienia optymalnych warunków jego przesychania

Copyright © 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone

Dane kontaktowe:

Łukasz Jaworski

tel. 663 777 459

e-mail: zdrowetynki@gmail.com