zalety tynkowania gliną

GLINA JAKO NATURALNY MATERIAŁ BUDOWLANY

Prawidłowe wykorzystywanie elementów nas otaczających, to życie w zgodzie z naturą. Wszędzie, gdzie klimat jest umiarkowany lub suchy i gorący to właśnie glina wiodła prym nad wszelkimi innymi materiałami budowlanymi. Do dziś ludzie mieszkają w domach z gliny zbudowanych jeszcze w dawnych czasach. A jak jest obecnie?

 

W dzisiejszych czasach w miastach, w których technologia wkroczyła na wyższy etap, trudno spotkać jeszcze naturalne budownictwo z wykorzystaniem gliny. Cywilizacja sprawiła, że nasze życie napędzane jest do tego stopnia, że nie zwracamy uwagi na kwestie ekologii, czy zdrowia, chyba że coś już naprawdę zacznie się dziać niedobrego. Ten pęd nie pozwolił na kontynuowanie tego, co zostało wpisane w rozwój naszego życia, a mianowicie na życie w zgodzie z naturą i czerpanie z niej wszystkiego tego, co daje nam Matka Natura, a szkoda. Zastosowanie lokalnych materiałów budowlanych to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż stawianie szklanych domów, jednak nie do końca zdajemy sobie jeszcze z tego sprawę.

 

producent tynków glinianych tynki z gliny cena

 

Zalety tynkowania gliną

 

Warto dowiedzieć się jak niesamowite właściwości ma glina i jak tynki gliniane mogą przysłużyć się do poprawy naszego życia na co dzień. Glina bowiem to naturalny i najważniejszy materiał budowlany, który znaleźć można praktycznie w każdym miejscu na Ziemi. Co więcej wydobywana jest często w momencie wykopywania fundamentów pod budowę domu. Jest naturalna, a więc nie uczula i nie zawiera substancji, które mogą szkodzić osobom przybywających w pomieszczeniach, gdzie zostały nałożone gliniane tynki. Regulując wilgoć zapobiega tworzeniu się pleśni, co jest szczególnie ważne dla osób będących alergikami. Mnóstwo osób, które podjęły decyzję o budowie domu zastanawia się jak obniżyć późniejsze koszty utrzymania takiego domu, także w sezonie grzewczym. Biorąc pod uwagę to, że naturalne materiały budowlane są bardzo trwałe, a przede wszystkim są naturalne, to można podejrzewać, że glina przeżyje swoje odrodzenie i coraz więcej osób zacznie stosować tynki gliniane, tym bardziej że glina może w znacznej mierze poprawić atmosferę wewnątrz mieszkania w porównaniu do innych materiałów budowlanych.

Copyright © 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone

Dane kontaktowe:

Łukasz Jaworski

tel. 663 777 459

e-mail: zdrowetynki@gmail.com